Kasutusleping

Käesolevaid tingimusi on täiendatud või muudetud reede, 20. aprill 2016. a

Portal Invest OÜ, registrikoodiga 11039100, juriidiline aadress Kruusa 21-1, 76607 Keila (edaspidi E-pood, täpsemad kontaktid Firmast lehel) ja Klient, kes vormistab Portal Invest OÜ hallatavas e-poes http://www.teejakohvipood.ee tellimuse ja identifitseerib end sisestades tellimusele oma iskuandmed (edaspidi Klient), on kokku lepinud järgnevates tingimustes.  

1. Üldsätted

1.1. Lepingupooled juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel Eesti Vabariigi seadustest (Võlaõigusseadus, tarbijakaitseseadus) ja muudest õigusaktidest ning Kasutuslepingus kokkulepitust.

1.2. E-poel on õigus mistahes ajal teha pakutavasse E-poe teenusesse muudatusi.

1.3. E-pood võib e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides käesolevaid tingimusi muuta ja täiendada. Tingimuste muudatustest ja täiendustest teatatakse interneti lehekülje teejakohvipood.ee kaudu. Tingimuste muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel teejakohvipood.ee. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Teie ja E-pood vahel tekkinud õigussuhtele Teie poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Tooted ja ostu sooritamine

2.1. Kõik kuvatavad tooted ei pruugi alati laos olemas olla.

2.2. Kui mõni toode puudub laost ja tellimust ei ole võimalik täita, siis võtab E-poe töötaja Kliendiga ühendust. Sellisel juhul pakutakse välja võimaliku uue tarneaja või toote asendamise samaväärse teise tootega, mis on sama hinna ja kvaliteediga. Kui  Klient ei ole uute tingimustega nõus võib keelduda tellimusest ja juba makstud raha tagastatakse.

2.3. Kuvatud tootepildid on illustratiivse tähendusega ning võivad erineda tegelikust tootest.

2.4 E-poes olevad tootekirjeldused ei ole ammendavad ja võivad sisaldada tahtmatuid vigu.

2.5. Klient kes valib välja soovitud tooted kohustub sisestama tellimuse täitmiseks nõutud andmed (perekonnanimi, eesnimi, kontakt telefon, elektronposti aadress, kättetoimetamise aadress, postiindeks, makseviisi)

2.6. Klient kohustub esitama tõesed andmed mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. E-pood ei vastuta Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud tellimuse mitte täitmise või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

2.7. Tellimus võetakse poes käsitlemisele alles peale makse laekumist. Enne makse laekumist tellimuse ettevalmistust (laoseisu kontrolli, kujunduste valmistamist jne) ei toimu. V.a, kui Klient on valinud makseviisiks kauplusesse järgitulles maksmise.

2.8. Ostu vormistamisel saadetakse kliendile järgnevad meilid:

  • Tellimuse kinnitus, kus on näha ostetud tooted, koos kliendi tellitud muudatustega

  • Maksmiseks vajalikud andmed

  • Makse laekumise kohta kinnitus - pangalinkide puhul automaatselt, muul juhul peale E-pood poolset pangakontode kontrolli

  • Tellimuse ettevalmistuse teade - teade, mis informeerib Klienti, et tema tellimus on poe töötajate poolt käsitlemisele võetud (komplekteeritakse tellimus - üldjuhul kulub selles staatuses tellimuse saatmiseni üldjuhul 1-2 päeva)

  • Saadetud teade - antud teade saadetakse automaatselt, kui kliendi pakk on üle antud transpordifirmale

  • Kuni 14 päeva jooksul peale tellimuse esitamist saadetakse kliendile tagasisidet küsiv e-mail, kus kliendil on võimalik hinnata toote ja teenuse kvaliteeti

3. Hinnad

3.1. Kõikide E-poes olevad toodete baashinnad on arvestatud Eurodes ja sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu.

3.2 Konkreetsete kaupade erinevad võimalikud transpordi hinnad arvutatakse välja lõplikult ostukorvis. Ostukorvis kuvatakse E-poe peamise transpordi partneri hinnakirjast tulenevat hinda. Kliendil on võimalik näha erinevate kullerite välja arvutatud hindasid Kassas ilma tellimust vormistamata.

3.3. E-poodl on õigus igal ajal muuta toodete hindu.

3.4. Kui E-pood on E-poes muutnud hindu peale kasutaja poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis tarnitakse Kliendile vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Kliendil ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.  

4. Tarneaeg ja kohaletoimetamise tingimused

4.1. Toodete garanteeritud tarneaeg on 3-5 tööpäeva kui toote juurde ei ole kirjutatud teisiti. Üldjuhul jääb toote tarneaeg alla 7 tööpäeva. Juhul, kui me ei suuda mõnda toodet 7 päevaga tarnida informeerime Teid sellest koheselt. Vajadusel on Teil siis võimalus tellimus tühistada ja me kanname Teile raha tagasi.

4.2. E-pood on kehtestanud vastavalt kulleritega sõlmitud lepingutele erinevad tasuta transpordi määrad. Täpsema info saab Kassas või Transpordi info lehelt.

4.3. Kliendil on võimalus valida järgnevate kauba kättesaamisviiside vahel:

1. Kullerpakk

2. Postipakk

3. Pakiautomaat

5. Ise järgi tulemine Tee- ja kohvipood kauplusesse

1. Kullerpakk - pakk saadetakse Omniva kulleriga otse antud aadressile. Selline saatmisviis on natuke kallim kui tavapost, kuid pakk tuuakse otse kätte ja seda juba paki saatmisele järgneval tööpäeval. Jääb ära postkontorisse minek, kuid peab kulleri tulekul olema kodus või muul aadressil, mis tellimisel sisestatud.

2. Postipakk - pakk saadetakse Omniva vahendusel Kliendi valitud postkontorisse, kliendile saadetakse saadetise kohale jõudmisel Omniva poolt e-posti ja SMS-i teel teavitus paki kohale jõudmisest. Seejärel saate isikut tõendava dokumendiga pakile enda valitud ajal järele minna. Tellitud kaupade üleandmine toimub vaid tellimuses märgitud Klientle isikut tõendava dokumendi esitamisel.

3. Pakiautomaat - pakk saadetakse Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaati. Klient saab ostu vormistamisel valida, millisesse pakiautomaati oma pakk tellida. Kliendile saadetakse SMS ja võimalusel ka e-mail koos vastava koodiga, kui pakk on tema valitud pakiautomaati jõudnud ja sellele võib järgi minna.

4. Ise järgi tulemine NetiKink kontorisse – võimalik on tellimus kätte saada ka Tee- ja kohvipoe kaplusest Keilas või ka kokkuleppel mujal Keilas.

4.4. Tellimuste kohale toimetamine toimub üldjuhul ainult Eesti Vabariigi territooriumil. Kui on soov tellida tooteid välismaale, siis tuleks enne E-poega ühendust võtta ja et täpsustada vastavad võimalused ja transpordi hinnad.

4.4. E-pood vastutab tellimuste tervelt kohaletoimetamise eest Kliendile.

4.5. Kui toode on purunenud transpordil, siis tuleb Kliendil poega ühendust võtta vastavalt "Pretensioonid ja nende lahendamine" tingimustele ja E-pood saadab välja uue toote.

5. Lepingust taganemine enne E-pood poolset lepingu täitmist

5.1. Kui Klient soovib tellimuse esitamise järgselt ja enne lepingu osutaja poolset täitmist lepingust taganeda siis kohustub sellest võimalikult kiiresti E-poele kirjalikult teatama. Kirjalik teade tuleb saata elektronposti aadressil pood@teejakohvipood.ee või kasutades poe tagasiside süsteemi. E-maili tuleb märkida tellimuse number, millest soovitakse taganeda ning lisada Kliendi kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon).

5.2. Kui taganemisavaldus jõuab osutajani peale E-pood poolset lepingu täitmist (tellimus on juba välja saadetud) siis lepingust taganemine ei ole enam võimalik.

5.3. E-pood kannab Kliendile tasutud summa tagasi esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates lepingust taganemise soovi kätte saamisest.

5.4. Raha kantakse üle samale arvelduskontole kust toimus selle laekumine E-poele.

6. Tagastusõigus

6.1. Tagastatav toode peab olema puuduseta, täiskomplektne, originaalpakendis ja kasutamata.

6.2. Toote tagastamiseks tuleb saata e-posti teel ( pood@teejakohvipood.ee ) teade E-poele ja alles peale kinnituse saamist, et toode võetakse tagasi võib toote tagasi saata.

6.3. Tagastamisel kantakse Kliendile raha tagasi hiljemalt 14 päeva jooksul peale toote tagastuse teate saatmist E-poele.

6.4. Raha kantakse üle samale arvelduskontole kust toimus selle laekumine E-poele.

6.5. Tagastamisega kaasnevad transpordikulud katab Klient.

6.6. Juhul kui peale tagastamist ilmneb et tagastus ei vasta Kasutuslepingus toodud tingimustele siis raha ei tagastata.

7. Pretensionid ja nende lahendamine

Kui Klient ei ole rahul kätte saadud toote kvaliteediga, siis on tal õigus esitada selle kohta pretensioon.

7.1. Pretensioonid tuleb esitada kirjalikult poe ametlikul e-maili aadressil ( pood@teejakohvipood.ee ) või läbi poe kontaktivormi.

7.2. Pretensioon tuleb esitada 7 päeva jooksul alates toote kätte saamisest (väljastamine pakiautomaadist, Kliendile või tema esindajale üle andmine kulleri poolt). Toote materjali ja tootmisdefektidele, mida ei ole võimalik kohe märgata ja mis ilmnevad toote kasutamisel, kehtib Eesti Vabariigis kehtiv tootele pretensiooni esitamise tähtaeg.

7.3. E-pood on kohustatud vähemalt 7 tööpäeva jooksul kliendi pretensioonile vastama.

7.4. E-pood püüab pakkuda võimaliku lahendust pretensiooni käsitlemiseks. Võimalikud lahendused on:

  • uue toote valmistamine ja kliendile toimetamine

  • Kliendile allahindluse pakkumine tulevasteks ostudeks

  • Kliendile osaliselt toote summa tagastamine

  • Kliendile kogu toote summa tagastamine

7.5. Kui toode on purunenud transpordil, siis saadetakse Kliendile esimesel võimalusel uus asendustoode. Transpordi kulud katab E-pood.

7.6. Kui pretensiooni käsitlemine vajab ekspertiisi, siis teostab selle E-pood või toote valmistanud firma  esineva puuduse olemasolu ja tekkepõhjuse väljaselgitamiseks.

7.7. Sõltumatu ekspertiis- kliendi nõudmisel teostatav täiendav tasuline ekspertiis sõltumatu eksperdi juhul kui Klient ei ole E-pood poolt teostatud ekspertiisi tulemustega rahul.

7.8. Pretensiooni võib esitada tootmis ja materjalivigadele vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale eraisikust tarbijatele mõeldud nõuetele.

7.9. Pretensiooni esitamise aluseks müügiarve või poe tellimuse number.

7.10. Pretensioon ei kuulu lahendamisele kui E-pood tõestab et kaubal esinevad puudused on tekkinud tarbija süül

7.11. Kui pretensiooni aluseks oleva toote tootmine on lõpetatud võtab E-pood endale õiguse kliendi nõusolekul asendada toode samaväärsega.

7.12. Kui Klient ja E-pood ei jõua omavahel kokkuleppele, siis on Kliendil õigus pöörduda Tarbijakaebuste komisjoni poole või esitada oma kaebus Euroopa Liidu e-teenuse kaudu: http://ec.europa.eu/odr

8. Isikuandmed ja nende kasutamine

8.1. Kasutaja annab selge ja teadliku nõusoleku E-poele enda isikuandmete töötlemiseks.

8.2. Tellimuse esitamisel kasutaja poolt sisestatud osutajale teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ning kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja kauba pakkumiseks Kliendile.

8.3. Isikuandmete allikaks on kliendisuhte tekkimine E-poes tellimuse registreerimisel.

8.4. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuuluvad andmed Klient tellimuse kohta (perekonnanimi, eesnimi, tänav, maja, korteri number, asula või linn, postiindeks, telefoninumber, sünniaasta, sugu, tarnimisviis, kasutatud makseviis, E-poe Kasutuslepinguga nõustumine müügipakkumiste saatmisega elektronposti aadressil, vabatekstina sisestatud märkuse).

8.5. Isikuandmeid mis on vajalikud kauba vahendamiseks Klientidele edastakse kulleriteenust osutavaile ettevõttele.

8.6. E-pood kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.

8.7. E-pood jätab endale õiguse edastada kasutajat puudutavaid andmeid juhul edastatakse kes töötleb andmeid seadusega ettenähtud kohustuse täitmiseks isikule kellel on selleks seaduslik õigus kui see toimub Klient muu isiku elu tervise või vabaduse kaitseks.

8.8. Klientidel on õigus kontrollida teda ennast puudutavaid isikuandmeid samuti neid muuta või kõrvaldada andmed registrist.

8.9. Kasutaja annab E-poele nõusoleku saata tellimuse esitamisel sisestatud elektronposti aadressil tellimuskinnituse.

8.10. Kasutaja annab E-poele nõusoleku saata müügipakkumisi tellimuse esitamisel sisestud elektronposti aadressil juhul, kui on märkinud ära vastava nõusoleku tellimuse esitamise lehel linnukesega vastavas aknas.

9. Kasutamistingimused

9.1. Kasutuslepingus toodud tingimustega tutvumine on Kliendile kohustuslik.

9.2. Tellimuse esitamisega nõustub Klient Kasutuslepingus toodud tingimustega.

10. Tarbija õigus pöörduda tarbijakaebuste komisjoni poole

10.1 Kui Veebipood on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Tarbija ei ole nõus Veebipoe pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse.

Tee- ja kohvipood kasutab oma tööks küpsiseid,

samuti on kasutusel Google Analyticsi küpsised.