• -0,75 €
Thee Van Oordt

Thee Van Oordt "PERFECT BALANCE" - Puhastav pu-erh tee

TOOTEL "PARIM ENNE" 03.2022

Pu-erh tee puhastab sinu organismi.

Koostisosad: pu-erh tee*, piparmünt (28%), ingver* (8%)

*-orgaanilist päritolu

2,50 € 3,25 € -0,75 €

(83,34 € kg)

Maksudega

 

THEE VAN OORDT "WEIGHT BALANCE" - PUHASTAV PU-ERH TEE

Pu-erh tee puhastab sinu organismi.

Must tee on kõige enam fermenteeritud ehk kääritatud tee. Peale teelehtede korjamist lehed närbutatakse, seejärel rullitakse, et tagada lehteda maksimaalne kääritamine ja hiljem toimub kuivatamine ning sorteerimine. Sorteerides jagatakse teelehed erinevatesse kvaliteediklassidesse. Mida rohkematest tähtedest kvaliteedilühend teepakil koosneb, seda kvaliteetsem on tee.

Pu-Erh tee on ebatavaline, iseloomuliku «mulla» kõrvalmaitsega suureleheline tee, mida võib põhimõtteliselt pidada ka iseseisvaks teeliigiks, ehkki hiinlased nimetavad seda sageli ka mustaks teeks. Seda teed tehakse samanimellise linna ümbruses Hiinas. Teistest mustadest teedest eristab teda käärismiprotsessi iseärasus - Pu-Erhi teed kääritatakse kuhjades. Kuhjades kääritamise tõttu toimub nii bakteriaalne fermentatsioon kui ka oksüdatsioon, mille tulemusena Pu-er valminud lehed omandavad läike ja pruuni värvi ning samuti väga spetsiifilise lõhna, mis meenutab alusmetsa, lina, märga nahka ja sammalt. Pu-Erhi tee on organismile väga tugeva toimega ja seetõttu ei soovitata seda päevas üle kahe tassi juua, kuna see ajab organismi tasakaalu paigast ära. Tee aroom on hästi kompleksne, tee on suus ümar ja rikkalik. Pu-Erhi tee joomine jääb kindlasti meelde, sest see on nii eripärase maitsega.

Piparmünt on üks vanemaid kultuurtaimi. Piparmündi kodumaaks peetakse Hiinat. Ravimtaimeks teevad piparmündi tema eeterlikud õlid, millest 40-70% moodustab mentool ja 10-25% mentoon. Kõige rohkem eeterlikke õlisid on õites (6%) ja lehtedes (3%). Lehtedes on veel triterpeene, betaiini, flavonoide, karotiini ja parkaineid, mis kõik kokku annavad taime raviomadused. Kõigepealt mentoolist, mida põhiliselt saadaksegi piparmündist. Mentool on südame-, aju- ja kopsuveresoonte reflektoorne laiendaja. Ta vähendab ka närvilõpmete tundlikkust, st võtab ära valu. Seetõttu kuulub mentool validooli, valokordiini ja südametilkade kooslusesse. Piparmündi ekstrakte ja teed kasutatakse vee väljaajatina, hüpertoonia, gastriidi, bronhiaalastmal, mao haavandil, sapipõie ja maksapõletikel.

Piparmünditeed juuakse kõhuhädadel, ka kõhulahtisusel, samuti närvilisuse ja unetuse korral. Piparmündi tõmmis suurendab ka noortel emadel piimaeritust.

Ingver on pärit Lõuna-Aasiast ning on seal tõhusa ravimtaimena kasutusel juba aastatuhandeid. Juba vanad hiinlased ja hindud avastasid ingveri toime vananemise vastu, samuti arvati, et ingver suurendab sugutungi ning viljakust.

Hiinlased on veendunud, et ingver tõstab potentsi ja kindlustab pika eluea.

Ingver soojendab keha, võtab ära valu (eriti reumaatilise) ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. Ta on hea kurguvalu, oksendamise ja iiveldamise puhul, eriti raseduse ja reisimise ajal.

Muide, ingveril on veel üks suur eelis – tal ei ole mingeid kõrvaltoimeid. Peamiselt ergutab ingver aga kogu immuunsüsteemi, vereringet ja tõhustab seedimist. Ent ingver suudab veel enamat. Eeterlik õli gingerool, mis annab ingverijuurele tüüpilise teravuse ning on salitsüülhappe (aspiriini toimeaine) sugulane, muudab vere vedelamaks ning kaitseb meid nii südameinfarkti eest. Ingver surub alla okserefleksid pärast ülesöömist, toetab ainevahetust ja takistab kõhukinnisuse tekkimist.

Hollandi bränd Thee Van Oordt asutati juba 1834. aastal Adriaan Johannes Van Oordti poolt Rotterdamis. Nad on väga uhked selle 180 aastat vana pärandi üle. Teede valmistamisel on kasutatud ainult orgaanilisi koostisosi. Orgaaniliste taimeteede hulka kuulub 7 erinevat teesorti.

Thee Van Oordti sarja kaunistab valge ükssarvik. Sellele legendaarsele olevusele on antud juba sajandeid maagilised volitused mütoloogias. Seega sümboliseerib ükssarvik jõudu, puhtust, energiat, tervist, õnne, tasakaalu ning uuendusi. Võimsad ja puhtad maitsetaimed teedes, uuenduslik valik ja maitseelamused - kõik selleks, et saaksid olla õnnelik.

THEE VAN OORDT "WEIGHT BALANCE" KOOSTIS

Koostisosad: pu-erh tee*, piparmünt (28%), ingver* (8%)

*-orgaanilist päritolu

Teepakend sisaldab 20 teepakki (1,5g), iga teepakk on eraldi pakendatud ümbrikusse.

Tee on toodetud Sri Lankal.

SOOVITUSED

Valmistamine: Teel lasta tõmmata 2-3 minutit 100 kraadises vees.

Thee Van Oordti teed sobivad neile, kes peavad lugu puhtast ja orgaanilisest teest ning soovivad turgutada on tervist.

Tee tüüp
Pakiteed
Kogus pakendis
20
Paki kaal
30g
Teepaki kaal
1,5g
Sisaldus/maitse
Pu-Erhi tee
8717825668569

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka:

Tee- ja kohvipood kasutab oma tööks küpsiseid,

samuti on kasutusel Google Analyticsi küpsised.