Tea of Life teede assortii 120*2g

8717825661003

Kaheteistkümnest erinevast teest koosnev assortiikarp

Sisaldab: roheline tee sidruniga, Maroko mündi tee, maasika tee, roheline tee jasmiiniga, rooibose tee, troopiliste viljade tee, Inglise must tee, värskendav segutee, lõõgastav segutee, earl grey tee, metsamarja tee, kaneeli tee

Toodet pole enam laos

14,50 €

60,42 € / kg

Tea of Life teede assortii 120*2g

Must tee on kõige enam fermenteeritud tee ja seetõttu on tegu tugeva maitselise teega. Musta tee puhul, peale teelehtede korjamist, lehed närbutatakse, seejärel toimub lehtede rullimine ja kääritamine kindlal temperatuuril ja niiskustasemel. Järgmine töötlemisaste on kuivatamine, mis peatab kääritusprotsessi ja siis vastavalt lehe suurusele toimub sorteerimine.

Musta teed valmistades peaks arvestama 180ml vee kohta 2,25 g teed. Keev vesi tuleb valada teele ning lasta tõmmata 3-5 minutit, sõltuvalt sellest, kui kanget teed soovitakse.

Roheline tee on fermenteerimata tee. Peale teelehtede ja pungde korjamist need kohe röstitakse või aurutatakse, et inaktiveerida fermendid, mis kutsuvad esile käärimisprotsessi. Järgmine teetootmis etapp on rullimine, seejärel vajadusel veelkordne kuivatamine ning sorteerimine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis see tagab tee maheda ja veidi rohuse maitse ning rohelise värvi. Samuti säilivad vähese töötluse tõttu tees paljud bioaktiivsed ained, vitamiinid ning mineraalid, mis on meie kehale ning tervisele väga vajalikud. Hiinas on rohelist teed läbi sajandite kasutatud ravimina.

Rooibos on Lõuna-Aafrikas kasvav põõsas, mille lehtedest ja okstest tehakse teed. Põõsas ise on punane, aga kuivatamise ja kääritamise käigus muutub taim punaseks ja seetõttu on ka tee punane. Rooibose tee on kofeiini vaba, sisaldab palju antioksüdante ja mõjub rahustavalt.

Kummelil on põletikuvastane toime ja kummel aitab leevendada kõhuhädasid. Samuti toimib kummel kerge unetuse puhul.

Piparmünt on olnud ravimtaimena kasutuses kaua. Ravimtaimeks muudavad selle taime selles leiduvad eeterlikud õlid. Piparmünt võtab valu, leevendab kõhuhädasid, tõstab meeleolu ja vähendab närvilisust ja aitab unetuse korral.

Lagritsa juurest valmistatud taimeteed on kasutataud raviotstarbel sajandeid. Lagrits aktiveerib immuunsüsteemi,  aitab puhastada keha jääkainetest. Lagritsa tee on ideaalne külmade ilmadega, sest aitab keha soojendada. Liigselt ei tasu seda tarvitada inimesed, kel on probleeme kõrge vererõhuga, sest lagrits tõstab veelgi vererõhku. Lagrits on oma maitselt magus ja seetõttu lisa magustamist lagritsa tee otseselt ei vajagi.

Hibiskus on hästi tuntud C-vitamiini allikana. Hiina meditsiinis on seda taime kasutatud sajandeid kõrge vererõhu alandajana ja maksahädade korral. Hibiskus aitab ennetada südamehaigusi (ei lase "pahal" kolestroolil ladestuda). Hibiskus parandab seedimist, aiatb organismist jääkaineid väljutada. Hibiskuse tarbimisega peavad ettevaatlikud olema neeruhaiged inimesed, sest see sisaldab üsna palju oblikhapet.

Tea of Life teede assortii koostis

Koostisosad:

Maasika tee - must tee 95%, maasika lõhna- ja maitseaine 4%, maasika tükid 1%

Kaneeli tee - must tee 91%, kaneel 5%, naturaalne  kaneeli lõhna- ja maitseaine

Rooibosi tee - rooibos 100%

Metsamarja tee - must tee 89%, metsamarjade lõhna- ja maitseaine (vaarikas, maasikas, jõhvikas, mustsõstar), vaarika tükid 1%

Maroko mündi tee- piparmünt 35%, kaneel, lagrits, sidrunhein, majoraan, hibiskus

Roheline tee jasmiiniga - roheline tee 92%, jasmiini õied 5%, jasmiini lõhna- ja maitseaine

English Blend must tee - must tee 100%

Troopiliste viljade tee - must tee, passionvilja, ananassi, mango lõhna- ja maitseaine, ananassi tükid 0,5%, mango tükid 0,5%

Earl Grey tee- must tee 96%, bergamoti lõhna- ja maitseaine

Roheline tee sidruniga - roheline tee 76%, sidrunhein 10%, sidruni koor 10%, sidruni- lõhna- ja maitseaine

Lõõgastav teesegu - rooibos 35%, kummel, piparmünt, lagrits, kaneel, ingver, sidrunhein

Värskendav teesegu - roheline tee 80%, sidrunhein, ingver, ženženn, passion vilja, ananassi, mango ja banaani lõhna- ja maitseaine

Assortiikarbis on 12 eri sorti teed, igas pakis 10 teepakki (2g), mis on eraldi ümbrikutesse pakendatud.

Tee on valmistatud Sri Lankal.

Soovitused

Antud assortiiga saab proovida erinevaid teesorte ja maitseid.

Sisaldus/maitseAssortii
Tee tüüpPakiteed
Kogus pakendis10
Teepaki kaal2,0g

Veel samas kategoorias