Tea of Life a new age tea teepadjad - earl grey must tee 50*1,5g

680275027737

Must tee bergamoti aroomainega

Koostisosad: must tee, bergamoti lõhna- ja maitseaine

3,99 €

53,20 € / kg

Tea of Life a new age tea teepadjad - earl grey must tee 50*1,5g

Must tee on kõige enam fermenteeritud tee ja seetõttu on tegu tugeva maitselise teega. Musta tee puhul, peale teelehtede korjamist, lehed närbutatakse, seejärel toimub lehtede rullimine ja kääritamine kindlal temperatuuril ja niiskustasemel. Järgmine töötlemisaste on kuivatamine, mis peatab kääritusprotsessi ja siis vastavalt lehe suurusele toimub sorteerimine.

Musta teed valmistades peaks arvestama 180ml vee kohta 2,25 g teed. Keev vesi tuleb valada teele ning lasta tõmmata 3-5 minutit, sõltuvalt sellest, kui kanget teed soovitakse.

Earl Grey must tee on nime saanud Briti endise välisministri  Edward Grey ehk Earl of Falladoni järgi. Ühel oma reisidest Idamaadesse jõi härra Grey vana Hiina retsepti järgi tehtud erilist teed. Musta teed oli lõhnastatud tsitruseliste perekonda kuuluva bergamoti koorest saadud aroomiõliga. Koju naastes avaldas ta retsepti ühele Inglise teekaupmehele, kes tänutäheks nimetas tee Earl Grey`ks. Täna päeval valmistatakse earl grey teed nii musta kui rohelise tee baasil ja see on vaieldamatult üks levinumaid teesid maailmas.

Tea of Life a new age tea teepadjad - earl grey must tee koostis

Koostisosad: must tee, bergamoti lõhna- ja maitseaine

Metall purk sisaldab 50 teepatja (1,5g)

Tee on valmistatud Sri Lankal.

Soovitused

Tee sobib klassikalise musta tee austajale. Antud teepadjad sobivad kasutada Philips Senseos või analoogsetes kohvipadjamasinates. Kena pakend muudab selle tee suurepäraseks kingituseks.

Sisaldus/maitseMust tee
Tee tüüpPakiteed
Kogus pakendis50
Teepaki kaal1,5g

Veel samas kategoorias