SunLeaf Earl Grey must tee

8717825660297

Must tee bergamoti aroomainega

Koostisosad: must tee 95%, bergamoti lõhna- ja maitseaine

Toodet pole enam laos

1,50 €

28,16 € / kg

SunLeaf Earl Grey must tee

Must tee on kõige enam fermenteeritud tee ja seetõttu on tegu tugeva maitselise teega. Musta tee puhul, peale teelehtede korjamist, lehed närbutatakse, seejärel toimub lehtede rullimine ja kääritamine kindlal temperatuuril ja niiskustasemel. Järgmine töötlemisaste on kuivatamine, mis peatab kääritusprotsessi ja siis vastavalt lehe suurusele toimub sorteerimine.

Musta teed valmistades peaks arvestama 180ml vee kohta 2,25 g teed. Keev vesi tuleb valada teele ning lasta tõmmata 3-5 minutit, sõltuvalt sellest, kui kanget teed soovitakse.

Earl Grey must tee on nime saanud Briti endise välisministri  Edward Grey ehk Earl of Falladoni järgi. Ühel oma reisidest Idamaadesse jõi härra Grey vana Hiina retsepti järgi tehtud erilist teed. Musta teed oli lõhnastatud tsitruseliste perekonda kuuluva bergamoti koorest saadud aroomiõliga. Koju naastes avaldas ta retsepti ühele Inglise teekaupmehele, kes tänutäheks nimetas tee Earl Grey`ks. Täna päeval valmistatakse earl grey teed nii musta kui rohelise tee baasil ja see on vaieldamatult üks levinumaid teesid maailmas.

SunLeaf Earl Grey must tee koostis

Koostisosad: must tee, bergamoti lõhna- ja maitseaine

Teepakend sisaldab 20 teepakki (2g), iga teepakk on eraldi pakendatud ümbrikusse.

Tee on valmistatud Sri Lankal.

Soovitused

Tee sobib klassikalise musta tee austajale.

Sisaldus/maitseMust tee
Tee tüüpPakiteed
Kogus pakendis20
Teepaki kaal2,0g

Veel samas kategoorias