Legends teeraamatute assortii 24*2g

8716486000107

Kaheteistkümnest erinevast maitsest koosnev teeraamatute assortiikarp

Sisaldab: roheline tee sidruniga, earl grey tee, darjeeling tee, rooibosi tee, roheline tee jasmiiniga, roheline tee piparmündiga, tseiloni must tee, must tee vürtsidega, must tee punaste viljadega, roheline tee troopiliste viljadega, valge tee õunaga, oolong tee õuna ja virsikuga

Toodet pole enam laos

8,60 €

178,13 € / kg

Legends teeraamatute assortii 24*2g

Must tee on kõige enam fermenteeritud tee ja seetõttu on tegu tugeva maitselise teega. Musta tee puhul, peale teelehtede korjamist, lehed närbutatakse, seejärel toimub lehtede rullimine ja kääritamine kindlal temperatuuril ja niiskustasemel. Järgmine töötlemisaste on kuivatamine, mis peatab kääritusprotsessi ja siis vastavalt lehe suurusele toimub sorteerimine.

Musta teed valmistades peaks arvestama 180ml vee kohta 2,25 g teed. Keev vesi tuleb valada teele ning lasta tõmmata 3-5 minutit, sõltuvalt sellest, kui kanget teed soovitakse.

Roheline tee on fermenteerimata tee. Peale teelehtede ja pungde korjamist need kohe röstitakse või aurutatakse, et inaktiveerida fermendid, mis kutsuvad esile käärimisprotsessi. Järgmine teetootmis etapp on rullimine, seejärel vajadusel veelkordne kuivatamine ning sorteerimine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis see tagab tee maheda ja veidi rohuse maitse ning rohelise värvi. Samuti säilivad vähese töötluse tõttu tees paljud bioaktiivsed ained, vitamiinid ning mineraalid, mis on meie kehale ning tervisele väga vajalikud. Hiinas on rohelist teed läbi sajandite kasutatud ravimina.

Rooibos on Lõuna-Aafrikas kasvav põõsas, mille lehtedest ja okstest tehakse teed. Põõsas ise on punane, aga kuivatamise ja kääritamise käigus muutub taim punaseks ja seetõttu on ka tee punane. Rooibose tee on kofeiini vaba, sisaldab palju antioksüdante ja mõjub rahustavalt.

Valge tee jaoks kasutatakse  teepuu ülemisi lehti ja veel avanemata pungi. Pungade pealispind on katud hõbedase helgiga udemelise kihiga, mis annab teele tema mine - valge tee. Valge tee jaoks saab toorainet korjata vaid mõned nädalad aastas. Valget teed töödeldakse kõige vähem, tavaliselt hõlmab töötlus aututamist ja kuivatamist. Tänu vähesel töötlusele on valges tees säilinud rohkelt vitamiine ja bioaktiivseid aineid, mis on meie kehale ülivajalikud.

Oolong tee on poolfermenteeritud tee. Oolong tee on musta ja rohelise tee vahepealne, kus on ühendatud musta ja rohelise tee parimad maitse- ja aroomiomadused. oolong teed peetakse maailma üheks aromaatsemaks teeks. Organismile mõjub oolong tee üldtoniseerivalt.

Legends teeraamatute assortii info

Koostisosad:

Emperor`s First - roheline tee 87%, sidrunhein 5%, sidruni koor 5%, naturaalne sidruni lõhna- ja maitseaine

Diplomat`s Gift - must tee 96%, rukkilille õied 2%, bergamoti lõhna- ja maitseaine 2%

Queen of The Hills - darjeeling must tee 100%

Dutch Discovery - rooibos 100%

Oriental Blossom - roheline tee 84%, jasmiini õied 15%, jasmiini lõhna- ja maitseaine 1%

Sultan`s Mint - roheline tee 80%, piparmünt 10%, kaneel 8%, piparmündi lõhna- ja maitseaine 2%

Nature`s Gold - must tseiloni tee 100%

Smuggler`s Secret - must tee 67%, kaneel 20%, ingver 5%, kardemon 5%, naturaalne kaneeli lõhna- ja maitseaine 2%, naturaalne ingveri lõhna- ja maitseaine 1%

Julia`s Dream - must tee84%, vaarikas 5%, maasikas 4%, naturaalne maasika lõhna- ja maitseaine 3%, naturaalne kirisi lõhna- ja maitseaine 3%, roosi kroonlehed 1%

Green Festival - roheline tee 90%, mango tükid 2%, ananassi tükid 2%, papaia tükid 2%, mango, ananassi, passionvilja, papaia lõhna- ja maitseained

Lover`s Tree - valge tee 87%, õun 10%, naturaalne õuna lõhna- ja maitseaine

Dradon`s Surprise - oolong tee 82%, õun 10%, virisk 3%, naturaalne virisku lõhna- ja maitseaine, saialille kroonlehed

Assortiikarbis on 24 teeraamatud (2g), igat sorti 2 tükki.

Tee on valmistatud Sri Lankal.

Soovitused

Antud assortiiga saab proovida erinevaid teesorte. Pakend teeraamatu näol on samuti väga effektne. Üllatega teeraamatutega oma külalisi või tehke oma lähedastele ja sõpradele originaalne kingitus.

Sisaldus/maitseAssortii
Tee tüüpPakiteed
Kogus pakendis1
Teepaki kaal2,0g

Veel samas kategoorias