Bradley`s Favorites Roheline tee granaatõuna ja kaneeliga 10*1,75g

8719375000745

Roheline tee granaatõuna ja kaneeliga

Koostisosad: roheline tee 85%, granaatõun 2%, kaneel 1%, granaatõuna lõhna-ja maitseaine

Toodet pole enam laos

1,00 €

57,14 € / kg

Bradley`s Favorites Roheline tee granaatõuna ja kaneeliga 10*1,75g

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Granaatõun on üks vanemaid teadaolevaid puuvilju, millel on eriline tähendus paljude kultuuride jaoks. Seda peetakse tervise, viljakuse, külluse ja igavese elu sümboliks. Võimsad antioksüdandid, millest mõned on iseloomulikud vaid granaatõunale, aitavad alandada kolesterooli ja vererõhku ning kiirendavad veresoontes tekkinud sklerootiliste naastude lagundamist. Granaatõun aitab ennetada vähki ning aeglustada juba olemasolevate vähirakkude paljunemist. Uuringud on näidanud selle kasulikku mõju rinna-, eesnäärme- ja käärsoolevähi ning leukeemia puhul. Granaatõunamahl sisaldab fütokemikaale, mis stimuleerivad serotoniini ja östrogeeni retseptorid ning aitavad sel moel vähendada depressiooninähtusid ja suurendada luumassi. Granaatõuntes leidub kiudaineid (kui sööd ära ka seemned), B-grupi vitamiine, C- ja K-vitamiini ning kaaliumi. Üks granaatõun katab veerandi päevasest foolhappe vajadusest  ning kolmandiku päevasest C-vitamiini vajadusest.

Kaneel on tõeline hea tuju toit ning ka väga tervislik. Näiteks sisaldab üks teelusikatäis kaneeli sama palju antioksüdante kui pool tassi mustikaid. Kaneeli põletikuvastased omadused aitavad võidelda kolibakteri ja pärmseentega. Lisakas hoiab kaneel südame korras, veresuhkur püsib stabiilne, kaitseb diabeedi eest, aju töötab paremini ning hoiab ka Parkinsoni tõve eemal. 

Fair Trade ehk õiglase kaubanduse märk tootel tagab, et Arengumaade väiketalunikud saavad oma töö eest õiglast tasu, töölised töötavad inimlikes tingimustes ja saavad inimväärset töötasu, tootmisprotsessi ei kasutata laps- ega orjatööjõudu, toodete müügilt saadav raha suunatakse tagasi tootjamaa kogukonda, selle sotsiaalseks arenguks, tootmisel lähtutakse keskkonnasõbralikest väärtustest.

Bradley`s Favorites Roheline tee granaatõuna ja kaneeliga koostis

Koostisosad: roheline tee 85%, granaatõun 2%, kaneel 1%, granaatõuna lõhna-ja maitseaine

Teepakend sisaldab 10 teepakikest (1,75g).

Tee on toodetud Sri Lankas.

Soovitused

Rohelist teed valmistades on soovitatav keevvesi jahutada 70-80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Sisaldus/maitseKaneel
Tee tüüpPakiteed
Kogus pakendis10
Teepaki kaal1,75g

Veel samas kategoorias