Allahinnatud! "Viigimarja" roheline purutee 50g

"Viigimarja" roheline purutee 50g

2307745711122

TOOTEL "PARIM ENNE" 09.06.2021

Roheline Jaapani Sencha purutee viigimarja, maasika ja vaarikaga

Koostisosad: roheline sencha tee 91%, põldmarja, vaarika, viigimarja tükid, pojengi kroonlehed, looduslik lõhna- ja maitseaine.

Toodet pole enam laos

1,50 €

2,50 €koos maksudega

-1,00 €

30,00 € / kg

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Sencha on populaarne Jaapani roheline tee, millele kevadel korjatud noored mahlakad teelehed annavad kerge ja puhta maitse ja aroomi. Kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu aitab Sencha tee neutraliseerida vabade radikaalide kahjulikku mõju, mis on mitmete haiguste põhjustajaks.

Rohelist teed valmistades on soovitatav keev vesi jahutada 70-80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Kuivatatud viigimarjades leidub ohtralt kasulikke kaaliumi-, fosfori- ja magneesiumiühendeid ning arvestataval määral vaske, tsinki, ja rauda. Vitamiinidest leidub B-grupi vitamiine ning karotenoide. Kõik eelnimetatu on organismile vägagi kaulik ja seda eriti just talveperioodil, mil vitamiine ja mineraalaineid pole väga laialt saada.

Maasikas leidub väga palju rauda aga ka A-, C-, E- ja K- vitamiine ning forforit, kaaliumi ja kaltsiumi, mis leevendavad kõrgvererõhust tingitud probleeme.

Vaarikas on rikas toitainete, mineraalide ja vitamiinide poolest. Vaarikas aitab kaalu langetada, vähendab vähi riski, ennetab südame-veresoonkonna haigusi, parandab viljakust, aeglustab vananemisprotsessi ning aitab võidelda depressiooniga. See maitsev mari sisaldab c-vitamiini, B-vitamiini ja foolhapet.

"Viigimarja" rohelise sencha purutee koostis

Koostisosad: roheline sencha tee 91%, põldmarja, vaarika, viigimarja tükid, pojengi kroonlehed, looduslik lõhna- ja maitseaine.

Paberkotikeses (50g) purutee

Tee põhjaks on kasutatud suurelehelist rohelist teed, mis pärit  Jaapanist.

Soovitused

Suurepärane tassitäis rohelise tee austajale, meeldiva ning omapärase maitsenüansi annavad viigimarja tükid. Purutee sobib suurepäraselt kingituseks.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 3-5 minutit.

Veel samas kategoorias