Hea pakkumine! "Tuline Chai" roheline purutee 50 g

"Tuline Chai" roheline purutee 50 g

2307715500008

TOOTEL "PARIM ENNE" 16.03.2020

Roheline purutee vürtsidega

Koostisosad: roheline tee, ingver, nelk, pipar, aniis, kaneel, tšilli, vanilje

2,50 €

50,00 € / kg

"Tuline Chai" roheline purutee 50 g

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Rohelist teed valmistades on soovitatav keevvesi jahutada 70-80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Ingver aitab ennetada ja võidelda mitmete terviseprobleemidega. Tal on bakterivastane toime, aitab leevendada soolehaavandite vaevusi ja kõhuvalu ning rahustab ärritunud seedimist. Ingver aitab ennetada paljude toksiliste ainete tekitatavat kahju nagu naäiteks pestitsiidid, vähiravimid ja maitsetugevdaja naatriumglutamaat.

Aniis aitab kõhuhädade korral, isutuse vastu ning ravib ka mitmeid külmetushaigusi.

Tšilli tugevdab immuunsüsteemi, parandab seedimist ja põletab rasvu, sisaldab ohtralt antioksudante ja stimuleerib vereringet, muudab meeleolu erksamaks ning peletab väsimust.

Kaneel hoiab veresuhkrutaset kontrolli all, suurendab insuliini tundlikust, on tugev antioksüdant ning omab antibakteriaalseid omadusi.

Vanilje annab jõudu, rahustab, tugevdab närve ja neerude tegevust, aitab väsimuse korral.

"Tuline Chai" roheline purutee koostis

Koostisosad: roheline tee, ingver, nelk, pipar, aniis, kaneel, tšilli, vanilje

Paberkotikeses (50g) purutee

Tee põhjaks on kasutatud rohelisi Jaapani ja Hiina teesid.

Soovitused

Tuline Chai tee on vürtsikas maitsenauding rohelise tee austajatele. Külma ilmaga mõnus kuum tassi täis vürtsikat teed.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tümmata ca 3-5 minutit.

Sisaldus/maitseVürtstee
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias