Sunleaf Green Tea Jasmine Full Leaf roheline tee 90g

8717825669023

Suureleheline roheline purutee jasmiiniga

Koostisosad : roheline tee, jasmiiniõied (2%), naturaalne jasmiini lõhna- ja maitseaine

4,50 €

50,00 € / kg

Sunleaf Green Tea Jasmine Full Leaf roheline tee

Roheline tee on fermenteerimata tee, mille valmistamisel on teelehekesed närvutatud, aurutatud, rullitud ja kuivatatud. Lehekeste roheline värv on püsiv. Teel on eripärane, värske ja veidi suitsune lõhn ning pisut rohune maitse. Tõmmis on rohekas, kollase alatooniga. Teejoogi valmistamiseks kuumutada vesi keemiseni ja lasta siis jahtuda 70 - 80 kraadini. Tassi vee kohta võtta 4g teed. Soovituslik tõmbeaeg varieerub rohelise tee puhul kahe kuni kolme minuti vahel. Pikem tõmbeaeg muudab tee selles sisalduvate tanniinide tõttu kibedaks. Roheline tee on tervislik, toniseeriv, ainevahetust ergutav, milles leiduv  teiin ehk kofeiin toimib kesknärvisüsteemi ergutavalt, aitab kontsentreeruda ja väsimusega võidelda. Rohelises tees leiduvad võimsad antioksüdandid e.katehhiinid e. tee flavonoidid. Rohelisel teel on vähivastased ja südant kaitsvad omadused. Külma ilmaga aitab kuum tee hoida keha mõnusalt soojana, palava ilmaga aga jahutab soe roheline tee efektiivselt, sest intensiivistab higistamist. Roheline tee sisaldab B1, B2, B6 ja C-vitamiine.

Jasmiini kroonlehtedega roheline tee on aroomiteedest teadaolevalt vanim. Haprad ja peened jasmiiniõied avanevad ainult öösel. Neid korjatakse varahommikul, kui taime kroonlehed on tihedalt suletud. Õhtul, enne öö saabumist, segatakse õied teega ning kui kroonlehed viimaks taas avanevad, imab tee endasse nende peenekoelist aroomi. Lõõgastab ja parandab seedimist.

Sunleaf Green Tea Jasmine Full Leaf rohelise tee koostis

Koostisosad : roheline tee, jasmiiniõied (2%), naturaalne jasmiini lõhna- ja maitseaine

Purutee 90g metallpurgis

Toodetud : Sri Lankal

Soovitused

Rohelisel teel peaks laskma tõmmata maksimaalselt kolm minutit, et vältida joogi muutumist liiga mõrkjaks. Osa roheliste teede puhul piisab aga lausa 30 sekundist tõmbeajaks. Kõrge kvaliteediga rohelist teed võib ka mitu korda kasutada.

Veel samas kategoorias