Sunleaf Ceylon Full Leaf must tee 90g

8717825669047

Suureleheline Tseiloni must purutee

Koostisosad : Tseiloni must tee

4,50 €

50,00 € / kg

Sunleaf Ceylon Full Leaf must tee

Must tee on kõige enam fermenteeritud tee ja seetõttu on tegu tugeva maitselise teega. Musta tee puhul, peale teelehtede korjamist, lehed närbutatakse, seejärel toimub lehtede rullimine ja kääritamine kindlal temperatuuril ja niiskustasemel. Järgmine töötlemisaste on kuivatamine, mis peatab kääritusprotsessi ja siis vastavalt lehe suurusele toimub sorteerimine. Musta teed  liigitatakse vastavalt teelehe suurusele. Kuigi erinevat liiki mustade teede maitse varieerub, on see enamasti tugevam kui rohelistel või oolong-teedel.Viimase 10 aasta jooksul on igal aastal toodetud maailmas üle kolme miljoni tonni kuivatatud teed, umbes 72% sellest on must tee.

Must tee on tugev antioksüdant kogu organismile, südamehaiguste riski vähendaja, hambakatu ja halva suulõhna ennetaja, ennetab vähkkasvajaid, tugevdab luid ja organismi immuunsust, vähendab stressi ja diabeedi riski, on seedesüsteemi korrastaja ja tugevdaja , suurendab energiataset ja mis peamine – õnnetunnet.

Musta teed valmistades peaks arvestama 180ml vee kohta 2,25 g teed. Keev vesi tuleb valada teele ning lasta tõmmata 3-5 minutit, sõltuvalt sellest, kui kanget teed soovitakse.

Sunleaf Ceylon Full Leaf musta purutee koostis

Koostisosad : Tseiloni must tee

Purutee 90g metallpurgis

Toodetud : Sri Lankal

Soovitused

Jõulisema ja parkiva  Tseiloni tee valmistamiseks soovitatakse kasuta poorsest materjalist teekannu, mis on valmistatud terrakotast või roostevabast metallist.

Veel samas kategoorias