"Pina Colada" roheline sencha purutee 50 g

2307715600005

Roheline sencha purutee ananassi ja kookose tükkidega.

Koostisosad: roheline sencha tee, ananassi ja kookose tükid, looduslik ananassi ja kookose lõhna- ja maitseaine

2,50 €

50,00 € / kg

"Pina Colada" roheline sencha purutee 50 g

Sencha on populaarne Jaapani roheline tee, millele kevadel korjatud noored mahlakad teelehed annavad kerge ja puhta maitse ja aroomi. Kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu aitab Sencha tee neutraliseerida vabade radikaalide kahjulikku mõju, mis on mitmete haiguste põhjustajaks.

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Rohelist teed valmistades on soovitatav keevvesi jahutada 70-80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Ananassis leiduvad kiudained soodustavad seedimist ja soolestiku tööd, andes kauemaks täiskõhu tunde. Lisaks aitab ananass kehast liigset vedelikku väljutada. Ananass on rikas mineraalide ja vitamiinide sisalduse poolest, sisaldades c-vitamiini, fosforit, magneesiumi, mangaani, kaaliumit, kaltsiumit, tsinki, rauda - kõike, mis on oluline luude tugevuse säilimiseks ning närvisüsteemi häireteta tööks. 

Kookos on väärtuslik toiduaine immuunsüsteemile, kuna sisaldab viiruste-, seente- ja mikroobidevastaseid küllastunud rasvhappeid, aidates loomulikul viisil võidelda viiruste, bakterite ja seente ülekasvu vastu. Kookos sisaldab võimsaid antioksüdante, mis aitavad reguleerida ja toetada hormoonide tootmist organismis. 

"Pina Colada" roheline sencha purutee koostis

Koostisosad: roheline sencha tee, ananassi ja kookose tükid, looduslik ananassi ja kookose lõhna- ja maitseaine

Paberkotikeses (50g) purutee

Tee põhjaks on kasutatud suurelehelist rohelist teed, mis pärit  Jaapanist.

Soovitused

Suurepärane tassitäis rohelise tee austajale, mõnusa lisamaitse annavad tees olevad ananassi ja kookose tükid. Purutee sobib suurepäraselt kingituseks.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 3-5 minutit.

Sisaldus/maitsekookos
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias