"Mate sidruni" - Mate purutee 50 g

2307723000002

Mate sidruni

Koostisosad: Matepuu kuivatatud lehed, sidrunikoore tükid, sidruni lõhna- ja maitseaine

50 g

Toodet pole enam laos

2,00 €

40,00 € / kg

"Mate sidruni" - Mate purutee 50g

Mate tee tugevdab immuunsüsteemi, puhastab organismi ning turgutab väsimuse korral. Mate sisaldab palju kofeiini, vitamiine (B1, B2, C, ja E), rauda, magneesiumi ja kaltsiumi ning on tõhus kaalulangetaja. Mate taim annab välja palju kvaliteetset teed, mistõttu ühe tõmmisega võib veeta terve päeva. Mate't võib juua nii kuumalt kui külmalt. Kui juua külmalt võib valmisjooki lisada ka jääd, sidruni- või apelsinimahla - selline tee kustutab koheselt janu, sobib hästi peale füüsilist või vaimset pingutust ning peletab väsimuse. Kuum mata mõjub samuti ergutavalt, mee või karamellsuhkru lisamisel on see hea talvejook, peletades väsimuse kõrval ka külma. Kui lasta mate'l tõmmata üle kümne minuti, on joogi mõju rahustav ning tasakaalustav.

Kes soovib saada õiget jooki, peab seda kindlasti valmistama just mate joomiseks mõeldud "elusas anumas" - pudelkõrvitsast valmistatud metalläärega nõus, kalebassis ja jooma metallist kõrre ehk bombillaga. "Tavalise tee" meetodil kruusis valmistatud mate'l on ehk vaid kümnendik eelpool loetletud omadustest.

Valmistamine: Mateanum täita kuni poolest saadik matepuruga, valada peale 70-80 kraadist vett (mille tulemusel puru tõuseb pinnale), lasta tõmmata (3-5 minutit ergutab, üle 10 minuti rahustab), juua matekõrreha korraga terve tõmmis ära. Protseduuri korrata seni, kuni kogu puru on ära tõmmanud ja põhja vajunud. Matet saab valmistada ka presskannus või sõelaga teekannus, sellisel juhul ei tohi unustada, et matepuru tuleb panna tavalisest teest oluliselt rohkem (veega enam-vähem võrdses koguses) ja mate joomine meenutab tavalist teejoomist. Samas on mate'l ka sel viisil valmistatuina oma tervislik mõju ning ergutab või rahustab tõmbamisajast olenevalt.

"Mate sidruni" - Mate purutee koostis

Koostisosad: Matepuu kuivatatud lehed, sidrunikoore tükid, sidruni lõhna- ja maitseaine

50 g

Soovitused

Mate purutee on ka hea kingiidee.

Sisaldus/maitseSidrun
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias