"Madame Butterfly" roheline purutee 50g

2307716800008

Koostisosad: roheline tee, saialille kroonlehed, virsiku tükid, vanilje

50g

Toodet pole enam laos

2,50 €

50,00 € / kg

"Madame Butterfly" roheline purutee 50g

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Rohelist teed valmistades on soovitatav keevvesi jahutada 70-80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Vanilje annab jõudu, rahustab, tugevdab närve ja neerude tegevust ning aitab väsimuse korral.

Virsik on väga hinnatud puuvili nii kauni välimuse kui mahlase viljaliha meeldiva maitse tõttu. Virsikud sisaldavad palju A- ja C- vitamiini, samuti rauda , kaalimi ja kiudaineid.

Saialill ületab karotiinisisalduselt porgandit, C-vitamiinigi on selles rohkem kui sidrunis. Saialille ekstraktid ja teed aitavad parandada mao- ja kaksteistsõrmsoole haavandeid, gastriiti, leevendada kliimaksit, lahutada põiekive, ravida nahahaigusi ja vähendada vistrikke.

"Madame Butterfly" rohelise purutee koostis

Koostisosad: roheline tee, saialille kroonlehed, virsiku tükid, vanilje

Paberkotikeses (50g) purutee

Tee põhjaks on kasutatud rohelisi Jaapani ja Hiina teesid.

Soovitused

Suurepärane tassitäis rohelise tee austajale, mõnusa lisamaitse annavad tees olevad virsiku tükid, saialille kroonlehed ning vanilje. Purutee sobib suurepäraselt kingituseks.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tümmata ca 3-5 minutit.

Sisaldus/maitseVirsik
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias