Kollane purutee 50g

5034718081186

Hiina kollane tee, mis on kerge ja pehme maitsega.

Koostisosad: Hiina kollane tee

50 g

3,50 €

70,00 € / kg

Kollane purutee 50g

Kollane tee on haruldane ja kallis teeliik. Kollane tee on oma omadustelt ligilähedane rohelisele teele, kuid tema valmistamise tehnoloogial on üks erinev etapp. Nagu roheline tee on ka kollane tee fermenteerimata tee. Peale korjet tuleb lehed ja pungad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Edasi toimub teelehtede rullimine. Valmistamise eripäraks on see, et seejärel hoitakse teed spetsiaalsetes tõrtes, kõrge niiskuse taseme ja temperatuuri juures kolm ööpäeva. See annab teelehtedele kollaka värvuse ja muudab tee maitse mahedamaks ja vähendab rohelisel teele omast rohust maitset. Seejärel kuivatatakse tee veelkord. Sageli peetakse kollast teed sarnaseks valgele teele oma maitseomadusete ja aroomi muutlikuse poolest. Teejoogi värv on küll rohkem küllastunud kui valgel teel. Teetõmmis tuleb kollaka varjundiga, väga läbipaistev ja aromaatne. Maitset kirjeldatakse kui puuviljane, mahe ja magus.
Kollane tee  on tervislik oma suure antioksüdantide sisalduse poolest. Räägitakse ka vähivastasest ning südameveresoonkonda tervendavast toimest.

Kollase purutee koostis

Koostisosad: Hiina kollane tee

Paberkotike (50g) puruteed

Soovitused

Kolllase tee puhul võite kasutada klaasist tassi, et saada teest paremat visuaalset pilti ja lisaks saab paremini vaadelda vedelikus liikuvaid teelehti.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 3-5 minutit.

Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias