"Geisha" must purutee 50 g

2307719000009

Must purutee jasmiiniõite ja aprikoosi ning õuna tükkidega.

Koostisosad: must tee, jasmiiniõied, aprikoosi tükid, õuna tükid

Toodet pole enam laos

2,50 €

50,00 € / kg

"Geisha" must purutee 50 g

Must tee on kõige enam fermenteeritud ehk kääritatud tee. Peale teelehtede korjamist lehed närbutatakse, seejärel rullitakse, et tagada lehtede maksimaalne kääritamine ja hiljem toimub kuivatamine ning sorteerimine. Sorteerides jagatakse teelehed erinevatesse kvaliteediklassidesse. Mida rohkematest tähtedest kvaliteedilühend teepakil koosneb, seda kvaliteetsem on tee.

Jasmiini hinnatakse eeskätt meeliköitva aroomi tõttu. Mõnevõrra vähem teatakse teda maitsemeele lummajana. Jasmiiniteed valmistatakse seguna kas rohelise, musta või oolongtee põhjal. Tänu maitse- ja aroomiühendite rikkalikule buketile on see tee ka naturaalses olekus suhteliselt magus.

Aprikoosid sisaldavad väga vähe kaloreid. Kuivatatud aprikoosid on toitainete poolest isegi kasulikumad kui värsked, sest neis on rohkem vitamiine ja toitaineid. Samuti on neis rohkelt antioksüdante, mis tugevdavad immuunsüsteemi. Aprikoosid on ka hea kiudaineteallikas, mis on seedimisele väga kasulikud.

Õunas leidub pea kõiki toitained, mineraalaineid ja vitamiine. Õun sisaldab päris palju kaaliumi, mida on ennekõike vaja lihaste, sealhulgas südamelihase tööks. Samuti reguleerib kaalium vee hulka kudedes, aitab normis hoida vererõhku, stimuleerib mürgiste jääkide eraldumist ning mõjub hästi naha tervisele. Õunas leidub hulgaliselt fütotoitaineid, mis mõjutavad positiivselt inimese tervist. Fütotoitained aitavad reguleerida organismis veresuhkru taset ning nende toimet organismile seostatakse ka vähivastase ning südame-veresoonkonnahaigusi ennetava toimega.

"Geisha" must purutee koostis

Koostisosad: must tee, jasmiiniõied, aprikoosi tükid, õuna tükid

Paberkotikeses (50g) purutee.

Põhjaks on kasutatud suurelehelisi Assami ja Ceyloni teesi.

Soovitused

Suurepärane must tee, kerge idamaise noodiga. Sobib ideaalselt kingituseks.

Valmistamine: 250 ml keeva vee kohta võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 2-4 minutit.

Sisaldus/maitsejasmiin
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias