Autumn Elegance roheline sencha purutee 60g

4743163007955

Roheline Hiina sencha tee kiivi, ananassi ja passionviljaga.

Koostisosad: Hiina roheline sencha tee, kiivi, ananassi, passionvilja tükid, roosiõied

4,00 €

66,60 € / kg

Autumn Elegance roheline sencha purutee

Sencha on populaarne roheline tee, millele kevadel korjatud noored mahlakad teelehed annavad kerge ja puhta maitse ja aroomi. Kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu aitab Sencha tee neutraliseerida vabade radikaalide kahjulikku mõju, mis on mitmete haiguste põhjustajaks.

Rohelist teed valmistatakse teepõõsa ülemistest, esimestest lehtedest ja pungadest. Kuna roheline tee on fermenteerimata tee, siis peale korjet tuleb lehed ja punagad kohe röstida (Hiina meetod) või aurutada (Jaapani meetod), et ennetada lehtedes käärimisprotsessi algust. Käärimisprotsessi peatamine tagab hiljem rohelisele teele omase värske ja maheda maitse ja säilitab lehtede rohelise värvi. Edasi toimub teelehtede rullimine ja vajadusel veelkordne kuivatamine. Kuna rohelist teed töödeldakse vähe, siis säilivad rohelises tees paljud bioaktiivsed ained ja vitamiinid ning mineraalid, mis on meie tervisele kasulikud. Rohelises tees on rohkelt antioksüdante, mis kaitsevad keha vabade radikaalide tekitatava kahju eest. Hiinas on rohelist teed sajandeid kasutatud ka ravimina. Väidetavalt aitab roheline tee ennetada südamehaiguseid, madaldada vererõhku, veresuhkru- ja kolesteroolitaset. Samuti mõjub rohelise tee joomine nahale hästi.

Rohelist teed valmistades on soovitatav keev vesi jahutada ca 80 kraadini ja siis teele valada ning tõmmata lasta ca 4 minutit.

Kiivil on meeldiv maitse, suur toitainete sisaldus ja unikaalne välimus. Kiivit peetakse üheks tervislikumaks viljaks. Kiivi on delikatessvili, mida süüakse peamiselt värskelt ning lisatakse salatitele, desserttoitudele, jookidele. Viljadest valmistatakse ka konserve, mahlu, moosi, marmelaadi jt maiustusi, likööri ja vahuveini. Kiivilõigud on atraktiivseks kaunistuseks kondiitritoodetele. Kiivi on suurepärane C-vitamiini allikas, sisaldades märkimisväärses koguses ka A-, E-, K-vitamiini ja B-grupi vitamiine. Kiivis leidub rohkesti antioksüdante. Kiiviseemned on hea oomega-3 rasvhapete ja kiud­ainete allikas. Märkimisväärne on kiivi kõrge kaaliumisisaldus. Viljades leidub ka näiteks magneesiumi, kaltsiumi, rauda jm olulisi mikroelemente. Säilitamisel vilja väärtus märkimisväärselt ei lange. Kiivi omab ka diureetilist ja kergelt lahtistavat toimet.

Ananass on võrratu puuvili - seda nii maitse poolest kui ka tervist taastavate ja toetavate omaduste poolest. Ananassil on tõhus põletiku- ja parasiitide vastane toime, ananass leevendab kõhukinnisust, vedeldab verd ning mõjub vererõhku alandavalt, ananassi kasutatakse kehakaalu alandajana. Teaduslikult on tõestatud ananassi pärssiv toime vähirakkudele.

Autumn Elegance rohelise sencha purutee koostis

Koostisosad: Hiina roheline sencha tee, kiivi, ananassi, passionvilja tükid, roosiõied

Metallkarbis (60g) purutee

Tee põhjaks on kasutatud suurelehelist rohelist teed, mis pärit Hiinast.

Soovitused

Suurepärane tassitäis rohelise tee austajale, meeldiva ning omapärase maitsenüansi annavad kiivi, ananass ja passionvili. Purutee sobib suurepäraselt kingituseks.

Valmistamine: 250 ml vee kohta (80 kraadi) võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 3-5 minutit.

"Tuline Chai" roheline purutee 50 g
TOOTEL "PARIM ENNE" 16.03.2020 Roheline purutee vürtsidega Koostisosad: roheline tee, ingver, nelk,...

Veel samas kategoorias