"Apelsin-Mango" rooibosi purutee 50 g

230722200007

Rooibosi purutee apelsini, mango ja marakuja tükkidega.

Koostisosad: rooibos, apelsini, mango ja marakuja tükid

50 g

Toodet pole enam laos

2,00 €

40,00 € / kg

"Apelsin-Mango" rooibosi purutee 50 g

Rooibos on Lõuna-Aafrikas kasvav põõsas, mille lehtedest ja okstest tehakse teed. Kuigi tegu on põõsaga, võib looduses rooibosi põõsas sirguda kuni 2 meetri kõrguseks. Põõsas ise on roheline, aga kuivatamise ja kääritamise käigus muutub taim punaseks ja seetõttu on ka tee punane. Sõna rooibos tuleneb tõlkes sõnapaarist "punane põõsas".  Rooibose tee on kofeiini vaba, mõjub rahustavalt, sisaldab rohkelt antioksüdante, mis tõttu seda teed nimetatakse tihti ka pikaealisuse teeks (antioksüdandid aitavad pidurdada vananemisprotsesse). Maitselt on rooibosi tee mahe ja veidi magus, sobib tarbida nii kuumalt kui külmalt.

Apelsin on väga tervislik ning maitsev puuvili. Apelsinis on rikkalikult C-vitamiini ja kaaliumi. Apelsine süüakse nii värskelt kui töödeldult.

Mangosid tarbitakse peamiselt värskelt, süüakse küpset või pooltoorest vilja. Neist valmistatakse salateid, mahla, marmelaadi, džemmi ja karrit. Kõhuvalude vältimiseks soovitatakse tundliku maoga inimestel pärast mango söömist paari tunni jooksul vältida alkoholi ja piima tarbimist.

Marakujat e. granadilli e passionvilja peetakse maitse poolest parimaks troopiliseks puuviljaks. Kollane viljaliha on magushapu ja väga aromaatne, meenutades ühekorraga nii maasikat, ananassi kui ka apelsini.

"Apelsin-Mango" rooibosi purutee koostis

Koostisosad: rooibos, apelsini, mango ja passionvilja tükid

Paberkotike (50g) puruteed

Soovitused

Sobib punase rooibosi tee austajale, mõnusa maitse annavad tees olevad apelsini, mango ja maraguja tükid. Purutee sobib hästi ka kingituseks.

Valmistamine: 250 ml keeva vee kohta võtta 1 tl teepuru ja lasta tõmmata ca 2-4 minutit.

Sisaldus/maitseApelsin
Tee tüüpPurutee
Paki kaal50g

Veel samas kategoorias