Allahinnatud! Stühmer tume šokolaad magusainega 100g

Stühmer tume šokolaad apelsini ja magusainega 100g

5999882959627

TOOTEL "PARIM ENNE" 15.12.2018

Tume šokolaad apelsini ja magusainega, kakaosisaldus vähemalt 53,9%

Koostisosad: Šokolaad (kakaomass, magusaine (maltitool), kakaovõi, emulgaator (sojaletsitiin), vanilje lõhna- ja maitseaine), kuivatatud apelsin 10%

2,00 €

2,80 €koos maksudega

Šokolaadist

Šokolaad on sajandeid vana maius, mida tänapäeval valmistatakse röstitud kakaoubadest töötlemise käigus saadavast kakaoubade massist, kakaovõis ja suhkrust. Piimašokolaadile lisatakse koostisesse ka piimatoorainet. Šokolaadi maitsed on erinevad ja sõltuvad juba kakaoubade päritolumaast, samuti tootmisviisist ja algsest retseptist.

Tumada šokolaadi kakaosisaldus võib ulatuda isegi üle 90%. Tume šokolaad peab sisaldama vähemalt 35% kakaosaadusi. Tume šokolaad on tervisele kõige kasulikum ja seda just kõrge kakaosisalduse tõttu. Tume šokolaad koosneb põhiliselt kakaoubade massist, suhkrust, kakaovõist, letsitiinist, maitse esiletoomiseks ka vaniliinist. Baas tumedale šokolaadile võib lisada erinevaid täidiseid ja lisandeid, et maitset veelgi parendada ja mitmekesistada.

Šokolaad sisaldab mitmeid aineid (näiteks antioksüdante), mis aitavad ennetada erinevaid haigusi. Šokolaad sisaldab ka olulisi toitaineid meie organismile (raud, B-vitamiinid jne.) Šokolaadi söömisel vallanduvad ajus "õnnehormoonid" endorfiinid, mis tekitavad sööjas heaolutunde. Šokolaadis leiduv serotoniin on looduslik antidepressant, mis tõstab meeleolu. Šokolaadi tasub süüa, aga nagu söömisel üldiselt tasub säilitada mõõdukus.

Antud šokolaadis on suhkur asendatud magusainega, milleks on maltitool, mis kuulub polüoolide hulka. Maltitool on mitteintensiivne magusaine, see sisaldab kaloreid ja süsivesikuid ja tõstab vere glükoositasemet juhul kui on tarbitud maltitooli suuremas koguses. Samuti võib maltitool suuremas koguses põhjustada kõhuvalu ja -lahtistust. Seega peaks maltitooli tarbima mõistlikult ja pigem vähem. Maltitooli magusus on ca 90% tavalise suhkru magususest.

Stühmer on Ungari maiustuste firma, mis on tegutsenud juba 1868 aastast alates. Tootevalik on suur ja iga maiasmokk peaks leidma valikust just endale meelepärase toote.

Šokolaadi koostis

Koostisosad: šokolaad (kakaomass, magusaine (maltitool), kakaovõi, emulgaator (sojaletistiin), vanilje lõhna- ja maitseaine), kuivatatud apelsin 10%

100g toodet sisaldab: energia 1930kJ/466kcal; rasvad 32,6g, millest küllastunud rasvhapped 20,4g, süsivesikud 49,5g, millest suhkur 8,5g ja magusained 38,7g, kiudained 7,4g, valgud 5,1g, sool 0,01g

Kakaosisaldus vähemalt 53,9%. Võib sisaldada pähkleid ja gluteeni. Liigne tarbimine võib põhjustada kõhulahtisust. Sisaldab naturaalseid suhkruid. Diabeetikud võivad tarbida seda šokolaadi vastavalt oma individuaalsele menüüle.

Toodetud Ungaris

Soovitused

Tume šokolaad magusainega sobib inimestele, kes soovivad vähendada oma suhkru tarbimist. Samuti võivad seda süüa diabeetikud vastavalt oma individuaalsele menüüle. Šokolaadis sisalduva maltitooli lahtistava toime tõttu tuleb šokolaadi tarbida mõistlikus koguses, pigem vähem kui rohkem.

Sisaldus/maitseTume šokolaad
Paki kaal100g

Veel samas kategoorias