Little's Ethiopian lahustuv kohv 50g

5034718070067

Etioopia (kohvi kodumaa) arabica kohviubadest külmkuivatusmeetodil valmistatud lahustuv kohv.

Koostisosad: Etioopia arabica kohvioad

Toodet pole enam laos

4,40 €

Little's Ethiopian lahustuv kohv 50g

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirsisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumepunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Lahustuva kohvi tootmisprotsess on mitmeastmeline ning üsna keeruline ja seetõttu ka kallis. Viimasel ajal kasutatakse enim külmkuivatusmeetodit lahustuva kohvi valmistamiseks. Lahustuva kohvi algprodukt on kohviekstrakt, milles sisalduvad lõhna- ja maitseained talletatakse kõige paremini lahustuva kohvi jaoks kõrgel temperatuuril. Kõrge temperatuur aurustab kohviekstraktist vee ja järgi jääb üsna kontsentreeritud mass. Selle massi temperatuuri hakatakse vähehaaval madaldama, kuni mass külmub. Seejärel töödeldakse massi lämmastiku ja süsinikdioksiidiga, et suurendada selle õhulisust. Edasi külmutatakse kohvimass -50 kraadini. Külmutatud kohvi näeb välja nagu šokolaadilaastud. Laastud riivitakse peenemaks, et lihtsustada kuivatamisprotsessi. Õhuvoo käes kuivatades eraldub külmutatud ja peenamaks riivitud kohvimassist üleliigne niiskus, lõpptulemuseks saadakse lahustuv kohv. Külmkuivatus meetodit kasutades jääb lõpp-produkti niiskussisaldus alla 3% ja seetõttu on lahustuva kohvi säilivusaeg üsna pikk (säilitades pakendit õigesti ehk jahedas ja kuivas kohas).

Little's Ethiopian lahustuva kohvi koostis

Koostisosad: Lääne-Etioopia (Djimmah piirkonna) arabica kohvioad

Etioopia (kohvi kodumaa) arabica kohviubadest külmkuivatusmeetodil valmistatud lahustuv kohv. Sellel lahustuval kohvil on puuviljane, magus, särtsakas maitse, milles esineb ka šokolaadiseid noote.

Soovitused

Lahustuvat kohvi võib segada lihtsalt kuuma veega, soovi korral aga ka kuuma piimaga. Lahustuv kohv on omapärane kingitus sõbrale või lähedasele. Little's lahustuv kohv lihtsustab ning rikastab Teie igapäevast elu.

Veel samas kategoorias