Fritz Minges Peru Highland kohvioad 250g

4037014996605

Koostisosad: Arabica kohvioad 100%, Peruu Highland, tumedam röst

250g

Toodet pole enam laos

12,75 €

51,00 € / kg

Fritz Minges Peru Highland kohvioad 250g

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Peruu kohviubadest valmistatud kohvi maitse on sametine ja õrn, hästi tasakaalustatud šokolaadiste ja pähkliste maitsenüanssidega. Järelmaitses on aga tunda magusaid tsitrusearoome. Pehme maitse tõttu kasutatakse Peruu kohvi segude valmistamiseks, Prantsuse röstiks ja ka kõrvalmaitse andmiseks. Peruu põhjaosa kogub tuntust kõrgkvaliteetse ja orgaanilise kohvi tootjana.

Fritz Minges Peru Highland kohviubade koostis

Koostisosad: Arabica kohvioad 100%, Peruu Highland, tumedam röst

Toodetud Saksamaal

Puidust tünn sisaldab 250g kohviube.

Soovitused

See Fritz Minges Peru kohviuba sobib neile, kes peavd lugu tumedama röstiga kohvist. Tumedama röstiga kohviuba sobib erinevate kohvijookide valmistamiseks. Vahva tünnikujulise pakendi tõttu sobib see kohv suurepäraselt ka kingituseks.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal250g
PäritoluPeruu
Kohvi tüüpKohviuba
RöstTume röst
Kohvi koostisCoffea Arabica

Veel samas kategoorias