Caffe Venetico Intenso kohvioad 1 kg

8054377440121

Araabika ja robusta kohviubade segu

Koostisosad: Araabika kohviuba 75%, Robusta kohviuba 25%, keskmine röst

1 kg

Toodet pole enam laos

10,30 €

10,30 € / kg

Caffe Venetico Intenso kohvioad 1kg

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Caffe Venetico on perefirma, mis on asutatud juba aastal 1910. Tehas asub Veneetsia lähedal Padavas. Kõik kohvisegude retseptid ja röstimiskunst on pärandatud põlvest põlvekuni tänapäevani välja. Kasutatud on Brasiiliast, Indiast, El Salvadorist, Mehhikost ja Aafrikast pärit kohviube.

Caffe Venetico Intenso koostis

Koostisosad: Araabika kohviuba 75%, Robusta kohviuba 25%, keskmine röst

Toodetud Itaalias

Pakend: 1kg

Soovitused

Keskmise rösti austajatele parim valik.

Paki kaal1kg
Kohvi tüüpKohviuba
RöstKeskmine röst
Kohvi koostisArabica ja Robusta segu

Veel samas kategoorias