Bontadi New Guinea Papua AA Gourmet kohvioad 200g

8006102000209

Päritolumaa: Paapua Uus Guinea

Koostisosad: 100% Arabica kohviuba

200g

Toodet pole enam laos

9,50 €

47,50 € / kg

Bontadi New Guinea Papua AA Gourmet kohvioad 200g

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

New Guinea Papua AA Gourmet kohvioad kasvavad 2000 meetri kõrgusel merepinnast. Kohvipõõsad imevad endasse sageli lähedal kasvavate troopiliste taimede  essentse ja hiljem, aeglasel ubade röstimisel need aroomid säilivad ka kohioas ja kanduvad edasi kohvi tassi. Seega võib Paapua Uus Guinea kohviubadest valmistatud kohvis tunda papaia, mango ja teiste troopiliste viljade maitseid. Kohvi on keskmise täidlusega, keskmise happesusega ning pika ja magusa järelmaitsega, milles on tunda piimašokolaadi. Mõned eksperdid võrdlevad New Guinea Papua AA Gourmet ubasid maailma kallimate, Jamaica Blue Mountaini, kohviubadega. Lihtsalt nende eest ei pea maksma nii palju.

Bontadi New Guinea Papua AA Gourmet kohviubade koostis

Koostisosad: 100% Arabica kohviuba

Paapua Uus Guinea 100% Arabica kohvioad

Kogus: 200g

Toodetud: Itaalias

Soovitused

Need Paapua Uus Guinea kohvioad sobivad neile, kes peavad lugu kvaliteetsest ning heast kohvist. Loomulikult sobivad kvaliteetsed päritolumaa kohvioad ka suurepäraselt kingituseks.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal200g
PäritoluUus Guinea
Kohvi tüüpKohviuba
Kohvi koostisCoffea Arabica

Veel samas kategoorias