Bontadi Miscela Verde kohvioad 1 kg

8006102001015

Guatemaalast, Costa Ricast, Kolumbiast, Brasiiliast ja Indiast pärit Arabica ja Robusta kohviubade segu

Koostisosad: Arabica kohvioad 90%, Robusta kohvioad 10%

Toodet pole enam laos

20,00 €

20,00 € / kg

Bontadi Miscela Verde kohvioad 1kg

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Bontadi Miscela Verde koostis

Koostisosad: Arabica kohvioad 90%, Robusta kohvioad 10%

Toodetud Itaalias.

Pakend: 1kg

Soovitused

Bontadi kohviubadest valmiv kohv on täidlase maitse, tugeva aroomi ja kangusega. Sobilik tumadat rösti armastavatele kohvisõpradele.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal1kg
PäritoluGuatemale, Costa Rica, Kolumbia, Brasiilia, India
Kohvi tüüpKohviuba
RöstTume röst
Kohvi koostisArabica ja Robusta segu

Veel samas kategoorias