Bontadi Miscela Arabica kohvioad 1 kg

8006102001817

Guatemaalast, Costa Ricast, Kolumbiast, Brasiiliast ja Jamaikalt pärit Arabica kohvioad

Koostisosad: Arabica kohvioad 100%

22,00 €

22,00 € / kg

Bontadi Miscela Arabica kohvioad 1 kg

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Bontadi Miscela Arabica koostis

Koostisosad: Arabica kohvioad 100%

Toodetud Itaalias.

Pakend: 1kg

Soovitused

Sobib kohvisõpradele, kellele meeldib tugeva maitsega, keskmisest veidi tumedama röstiga kohv.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal1kg
PäritoluGuatemale, Costa Rica, Kolumbia, Brasiilia, India
Kohvi tüüpKohviuba
RöstTume röst
Kohvi koostisCoffea Arabica

Veel samas kategoorias