Bontadi Cuba kohvioad 1 kg

8006102001084

Koostisosad: Kuuba Arabica kohvioad 90%, Etioopia ja India Robusta kohvioad 10%

Toodet pole enam laos

30,00 €

30,00 € / kg

Bontadi Cuba kohvioad 1 kg

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Bontadi Cuba on erakordne segu arabica ja robusta kohviubadest, pehmus ja aroom, koos kanguse ja jõulisusega - tõeline kohvielamus. Kohvis on tunda kakaoseid noote, samuti veidi tubakat. Suurepärane kohviuba ekspresso jaoks.

Bontadi Cuba koostis

Koostisosad: Kuuba Arabica kohvioad 90%, Etioopia ja India Robusta kohvioad 10%

Toodetud Itaalias.

1 kg

Soovitused

Bontadi kohviubadest valmiv kohv on täidlase maitse, tugeva aroomi ja kangusega. Sobilik tumadat rösti ja kanget kohvi armastavatele kohvisõpradele.

PäritoluKuuba, Etioopia ja India
Kohvi tüüpKohviuba
Kohvi koostisArabica ja Robusta segu

Veel samas kategoorias