Bontadi Costa Rica Tarrazu` kohvioad 200g

8006102000162

Päritolumaa: Costa Rica

Koostisosad: 100% Arabica kohviuba

200g

Toodet pole enam laos

7,65 €

38,26 € / kg

Bontadi Costa Rica Tarrazù kohvioad 200g

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Costa Rica on üks suurimaid kohvitootjaid maailmas, selleks annab suurepärased eeldused vulkaaniline ja piisavalt niiske pinnas. Costa Rica Tarrazú kohiubasid iseloomustab rikkalik täidlus, tugev aroom, kõrge happesus, šokolaadised ja tsitruselised maitsenüansid ja järelmaitses on tunda ka kerget suitsust nooti.

Bontadi Costa Rica Tarrazú kohviubade koostis

Koostisosad: 100% Arabica kohviuba

Costa Rica 100% Arabica kohvioad

Kogus: 200g

Toodetud: Itaalias

Soovitused

Need Costa Rica Tarrazú kohvioad sobivad neile, kes armastavad tugevamaitselist ning täidlast kohvi. Loomulikult sobivad kvaliteetsed päritolumaa kohvioad ka suurepäraselt kingituseks.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal200g
PäritoluCosta Rica
Kohvi tüüpKohviuba
Kohvi koostisCoffea Arabica

Veel samas kategoorias