Allahinnatud! Axxento espresso italiano pure arabica kohvioad 1kg

Axxento espresso italiano pure arabica kohvioad 1kg

8717825660242

TOOTEL "PARIM ENNE" 02.03.2021

Arabika kohvioad, keskmine röst

Koostisosad: Arabica kohviuba 100%

7,50 €

11,50 €koos maksudega

-4,00 €

7,50 € / kg

Axxento espresso italiano pure arabica kohvioad 1 kg

Kohvitaim on pärit Aafrikast. Kohvi tootmises on kaks tähtsat liiki: 1. Coffea Arabica ja 2. Coffea Robusta

Araabika pärineb Etioopiast, Robusta avastati Kongost. Araabika moodustab umbes 65% ja robusta 35% maailma kohvitoodangust. Araabika kohvi maitse on mahedam ning sellel on rohkem maitsenüansse kui robustal. Robusta oma tugeva maitse tõttu sobib segudesse, mis on tumeda röstiga. Araabika kohvitaim on vastuvõtlikum ilmastiku muutustele (vähe vihma, külm) ja hävib kergemini. Robusta seevastu on ilmastikukindlam taim.

Kohvimari on kirisisuurune ja värvub küpsedes tavaliselt tumapunaseks või kollaseks. Mari valmib 9 kuud peale taime õitsemist. Igas kohvimarjas on kaks seemet ehk kohviuba.

Kohvisaak korjatakse kas käsitsi või masinaga (sõltub kasvukohast). Pärast korjet on oluline, et kohvimarjad läheks kiiresti töötlemisse, et tagada nende kvaliteedi säilimine. Kohvioad eraldatakse marjast, need puhastatakse, kuivatatakse ja sorteeritakse. Toorkohv on õli järel teine enim kaubeldud tooraine maailmas. Kohvi meeldivad aroomid, suurepärane maitse ja kaunis värv saadakse toorkohvi röstimise käigus. Valgud ja süsivesikud lagunevad röstimisel aminohapeteks ja suhkruteks, oa roheline värv muutub järk-järgult pruunimaks. Röstimise käigus lagunevad toorkohvis olevad happed, mida tumedam röst, seda vähem on alles jäänud happeid. Röstimise aeg sõltub kohvisordist ja on vahemikus 5-15 minutit. Röstimine toimub röstimistrumlis, kuumas 400-kraadises õhuvoolus.

Axxento espresso italiano pure arabica kohviubade koostis

Koostisosad: Arabica kohvioad 100%, keskmine röst

Toodetud Hollandis

Pakend: 1kg

Soovitused

Keskmise röstiga, mahedamaitselised kohvioad tagavad suurepärase kohvinaudingu.

Sisaldus/maitseKohv
Paki kaal1kg
Kohvi tüüpKohviuba
RöstKeskmine röst
Kohvi koostisCoffea Arabica

Veel samas kategoorias